Eredetileg egy nagyon húszú leírása állítottam ősze ezen az oldalon az ember rendszeréről amiben hosszasan és unalmasan taglaltam a fizikai test- lélek – szellem- csakrák- aura-morfogenetikus mező- elme- ego felépítését. De nem azért vagy itt, hogy hosszú és unalmas leírásokat kapj hanem azért hogy megtaláld a számodra megfelelő megoldást amire a hipnózis nagyon is hatékony módszer.
Ezért töröltem az egészet és helyette azt foglalom ősze amennyire lehet röviden, hogyan zajlik egy változás
Szeretnék rámutatni hogy fejlődni alapvetően válságokon keresztül fejlődünk és változunk. Ennek a változásnak van egy igen nehéz folyamata ami mindenkinél ugyanazt az útvonalat írja le és amit az alábbi kép szemléltet.
Minden változás egy válság is egyben . A változásnak három fő szakasza van.
Első szakaszban: Ellenállás
Ebben a szakaszban több fázist járunk végig amikor kirobban a változást hozó válság és azt felfedezzük az életünkben.
Ezek a fázisok a következők:
- Tagadás.
- Harag. …
- Alkudozás. …
- Depresszió …
- Elfogadás.
Ezeket a fázisokat úgy is ismerhetjük mint a gyász öt szakaszát. A negyedik pont kialakulásával érjük el a gödör alját ahol az elfogadás fázis végéig tartózkodunk. Ennek hossza egyénen ként változik és van aki akkora válságban tarthatja magát a ragaszkodás miatt hogy a fél életét a gödör alján tölti, mivel nem érti és nem tudja hogyan engedje el. Ragaszkodik, kapaszkodik a szenvedéseibe. Ez az enyém hát benne van 8 évem, hát nehogy már elengedjem mert nekem ez fáj és az sért és….. Ahelyett hogy egyszerűen letténé kapaszkodik a fájdalmainak emlegetésébe és ezzel stabilan újra és újra bele hergeli magát ami a végén betegséghez, depresszióhoz, elhagyatottsághoz, szeretetlenséghez vezet.
Második szakaszban: Veszteség
Ebben a szakaszban az alábbi fázisok fognak bekövetkezni:
Felismerés
Cselekvési terv
Visszapattanás
Amikor végig jártuk a gyász szakaszit és megszületik az elfogadás az egyben a felismerés fázisát is elhozza. A helyzet valós felismerésével cselekvési tervet készítünk a változásra és megpróbálunk kimásznia gödörből. A mellékelt képről ugyan hiányzik de ilyenkor történik a viasza pattanás.
A visszapattanás azt jelzi, hogy minden próbálkozásunk ellenére újra a gödör alján találjuk magunkat. Ahhoz, hogy túl jussunk ezen a ponton megnövelt teljesítményre, kitartásra és kreativitásra lesz szükségünk.
Harmadik szakaszban: Tovább lepés
Ebben a szakaszban a visszapattanást követően a megnövelt teljesítmény fog bennünket kihúzni a kétségbeesés gödréből aminek a segítségével elköteleződés alakul az új megteremtésére és bekövetkezik a tovább lepés, a nagy változás.
Ezt a folyamatot mindannyian végig éltük már számtalan könnyebb vagy nehezebb változással teli helyzetben.
Ösztönösen próbáljuk elkerülni a sérülés lehetőségét, De minden változásnak ez lesz a folyamata.
Amikor a visszapattanás kialakul annak több oka is lehet.
Első körben az ego elutasít minden változást, ezért előkerülnek a saját hitrendszereink, önkorlátozó hiedelmek, önszabotázs, és ezek súlyosabb változatai a különböző önbüntetések. Amikor itt nem képes valaki lerakni a ragaszkodást olyankor történik meg vele hogy kitér változás elől és bele ragad a kétségbeesés gödrébe, amiben aztán évekig kínlódik. Elképesztően sokan választják ezt az utat.
A visszapattanás utáni másik nagy feladat szembe nézni a család rendszerrel illetve a társadalmi rendszer elvárásaival. A tudatos döntésből származó változás szakaszai némiképp eltérnek de lényegében a folyamat ugyanaz. Itt van az a pont amikor elkezd kialakulni a változás amit a környezet érzékel és elkezd elszeparálódni. Valójában a környezet sem akarja hogy megváltozz akár egy tudatos változás során mivel azzal a környezetedet szembe fordítod a saját hiányoságaival. Nem kell hozzá egy szót sem szólnod azzal hogy változol energetikailag automatikusan rá kényszeríted a környezetedet is a változásra ezért gyakran elfordulhatnak tőled, vagy igyekeznek lebeszélni családi és társadalmi szinteken is.
A hipnózis nagyszerű módszer a gyász szakaszainak és a változás szakaszainak felismerésére, meggyorsítására és elfogadására.
A változási görbét eredetileg az 1960-as években Elisabeth Kubler-Ross dolgozta ki,
hogy elmagyarázza a gyász folyamatát. Azóta sokszor újrafejlesztették, hogy tükrözze a negatív változások folyamatát és azt, ahogyan az emberek kezelik ezeket. Ma már eszközként használják, hogy segítsenek az embereknek megérteni reakcióikat az életük jelentős, váratlan változásaira, és hogyan alakítsák ezeket a változásokat saját maguk és vállalkozásuk javára.
A válság ezért kiálló lehetőség a változásra.
Csak hogy élő példát állítsak elétek itt a saját esetem ami velem történt meg.
Mielőtt hipnotizőr lettem néhány ével ezelőtt az életemben kezdetét vette egy számomra erőteljes spirituális válság. Ebben a válságban teljesen széttört az ön definícióm, elkezdtem felismerni a saját egom programjait . A viselkedésem mintázatai mögé kezdtem látni. A válság része ként teljesen kihullott az életemből minden ami addig voltam. Oda lettek az emberi kapcsolatok, a családi és párkapcsolat, anyagi helyzet.
A múltamban tetováló és villanyszelő szakmám volt saját vállalkozás formájában dolgoztam, volt vendégköröm és villanyszerelésben Ügyfeleim. Szépen meg tudtam élni belőle, ma rá sem tudok nézni mert már nem az enyém.
A saját válságom alján amikor már végkép nem értettem miért történik mindez és fogalmam sem volt mihez kezdek megszületett bennem a felismerés, elvesztettem mindent de ez nagyszerű lehetőség arra hogy olyan személyiséget hozzak létre ki akinek a jelleme sokkal magasabb rendű és a tudatosság vezérli. Miközben azon is dolgozom, hogy az életfeladatomra rátalálva a saját egyediségem szerint élhessem meg az életet. Igy neki álltam és dolgozni kezdtem azon hogy ezt megvalósítsam. Többször is visszapattantam de visszafordulni már nem lehet nincs hová. És nézd… ma már hipnotizőr vagyok! Vannak új célok az életemben és dolgozom a megvalósításukon.
Kitartással megvalósíthatod mindazt amit elterveztél. Ellenőrizheted, hogy mindaz amit leírtam megtörtént ezért nem csak egy jó reklámszöveget puffogtatok.
Ebben tudok utat mutatni.